Gminne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

27 października nasza Gmina świętowała 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem ekumenicznym sprawowanym w kościele pod wezwaniem św. Jerzego w Puńcowie. Po nabożeństwie zaproszeni goście przybyli do budynku OSP Puńców, gdzie obejrzeli spektakl przygotowany przez ponad 100 uczniów uczących się w szkołach naszej gminy oraz przedszkolaków z puńcowskich oddziałów przedszkolnych działających przy SP Dzięgielów. Wspaniałe widowisko było uwieńczeniem pracy kółek teatralnych SP Goleszów i SP Dzięgielów oraz kółek muzycznych SP Bażanowice, SP Dzięgielów, SP Goleszów i Gimnazjum w Goleszowie, a także absolwentów i nauczycieli.

Nasze Gimnazjum reprezentowało kilkanaście uczennic śpiewających w chórze jubileuszowym. Do chóru dołączyli się także nasi absolwenci. Podczas spektaklu „Tu nasze miejsce, to nasz kraj” chór wspaniale wykonał kilka pieśni patriotycznych , które przenosiły nasze myśli w dawne lata, kiedy Polska walczyła o niepodległość. 

Spektakl będzie powtórzony w środę 7 listopada w sali GOK w Goleszowie. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.